Kullanım Koşulları Sözleşmesi

1. Portal Kullanım Koşulları Sözleşmesi’nin Konusu ve Kapsamı (Faaliyet Alanı/Kapsam)
1.1 Bu sözleşmede bahsi geçen kullanma şartları ve koşulları ekokiralik.com internet sitesinin kullanımına yöneliktir. Ekokiralik.com, 
Devri Alem Emk.İnş.Turizm Bilg.Tek.Taş.San. ve Tic.Ltd.Şti.’in (“biz” / “EkoKiralik”) size (“kullanıcı”) sağladığı, özellikle veritabanının kullanımına yönelik bir hizmettir.

1.2 EkoKiralik.com’a üyelik kaydı yaparak ve Ekokiralik.com hizmetlerini kullanarak, bu kullanım koşulları sözleşmesindeki maddeleri kabul etmiş olursunuz.
1.3 EkoKiralik.com gelecekte bu sözleşmedeki şartları değiştirme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda, söz konusu değişiklikler sadece kullanıcının onayından geçtikten sonra kontratın bir parçası haline gelebilir. Değişiklikler söz konusuysa, EkoKiralik.com yeni sözleşmeyi e-mail yoluyla kullanıcıya gönderir ve kullanıcıdan 4 hafta içinde bir itiraz gelmezse yeni sözleşme resmiyet kazanır.
1.4 Kişilerin bireysel çıkarlarına aykırı olmasa bile bireyler kabul etmedikçe, bu sözleşmenin değişmesi geçersiz olur.

2. EkoKiralik’ın Hizmetleri
2.1 www.ekokiralik.com internet sitesi bir online platformdur. Gerçek veya Tüzel Kişiler siteye ücretsiz üyelik kaydı yaptıktan sonra ve üyelikleri EkoKiralik tarafından onaylandıktan sonra kiralık ev, apartman dairesi, oda veya diğer kalacak yer ilanlarını sisteme girebilirler.
2.2 EkoKiralık, internet sitesini bu tür kiralık ilanların girilebileceği bir online platform olarak kullanıcılarına sunar. Kira sözleşmeleri tamamen ve sadece ilan sahibi (“mal sahibi”) ve ilana başvuran (“kiracı”) arasında yapılır. EkoKiralık konaklama imkanı sunmadığı gibi, hiçbir kiralama teklifini de kabul etmez. EkoKiralik, bu site kullanıcıları arasında yapılan kontratlarda bir taraf olarak yer almaz. Kullanıcılar arasında yapılan kontratlar sadece kullanıcıları bağlar.
2.3 Siteye kullanıcılar tarafından eklenen kiralık ilanlarının doğrulukları, meşrulukları, tamam/ eksik olmaları EkoKiralik tarafından denetlenmez.

3. Kayıt, Kullanıcı Sözleşmesi, Yasal İşlem Bildirimi
3.1 EkoKiralik’ın sağladığı hizmetlerden faydalanmak için kullanıcının önceden üyelik kaydı yapmış olması gereklidir. Üyelik ücretsizdir ve kullanıcının kendisine sunulan Kullanım Koşullarını Sözleşmesi’ni kabul etmesi önşartı vardır. EkoKiralik’tan kullanıcıya bir onay e-maili gönderilir ve böylece EkoKiralik ile kullanıcı arasında bir sözleşme yapılmış olur. Kullanıcıyla EkoKiralik arasında yapılan bu sözleşme yasal olarak sonlandırılamaz.
3.2 Üyelik hakkı sadece hukuki olarak bir kısıtlaması olmayan gerçek veya tüzel kişiler için geçerlidir. 18 yaşından küçükler üye olamazlar. Üyelik kaydı yapılırken sadece tek kişinin adı hesap sahibi olarak belirtilebilir (örneğin evli çiftler veya aileler hesap sahibi olarak gösterilemez).
3.3 Üyelik için başvuru yaparken kullanıcıların doğru ve güncel bilgileri online başvuru formuna eksiksiz doldurmaları gerekmektedir. Özellikle ad, soyad, adres, e-mail adresi ve eğer varsa şirket ünvanı ve şirket temsilcisinin isminin sisteme girilmesi şarttır. Farklı isimlerle birden fazla üyelik hesabı oluşturulmasına müsaade edilmez. Üyelik kaydı sırasında, her kullanıcı, bir kullanıcı adı ve şifresi belirler. Üye ismi, bir e-mail adresi veya internet alan adı olamaz, hakaret içeren bir söz kullanılamaz. Kayıt bittikten sonra kullanıcı, başarılı bir şekilde kayıt olduğunu bildiren ve doğrulama kodu içeren bir e-mail alır.
3.4 Hukuki işlem bildirimleri (ör: onay mesajları, Kullanım Koşulları Sözleşmesi’ndeki değişiklikler) kullanıcıya e-mail ile yollanır.

4. Kullanıcı Sorumlulukları: Kullanıcı Hesabı, Sistem Bütünlüğü
4.1 Her kullanıcı hesabındaki bilgilerin doğru ve güncel tutulmasından sorumludur. Eğer kullanıcı bilgilerinde bir değişiklik olursa, kullanıcı bunu sistemde güncellemelidir. Bir kullanıcı hesabı başka birine devredilemez. Her kullanıcı kendi hesabının sadece kendisi tarafından kullanılır olmasından sorumludur. Bu sebepten dolayı her kullanıcı şifresini gizli tutmakla yükümlüdür. Bir kullanıcı hesabı üzerinden yapılan her türlü işlemden hesap sahibi kullanıcı sorumludur. Bu sorumluluk ancak ve ancak hesap bilgileri kullanıcının elinde olmayan sebeplerle üçüncü kişilerin eline geçerse ortadan kalkar. Eğer kullanıcı kendi hesap bilgilerinin üçüncü şahısların eline geçtiğini fark ederse, acilen EkoKiralik’a bu konuyu bildirmelidir. EkoKiralik bu durumda bahsi geçen hesabı dondurur ve problem çözülünceye kadar hesap kapalı kalır. Hesap dondurulana kadar hesaptan yapılmış her türlü harcama kullanıcının sorumluluğundadır. Eğer hesap bilgilerinin dışarı sızdırılması konusunda EkoKiralik’ın bir hatası olduğu ortaya çıkarsa, kullanıcı harcamalarını EkoKiralik karşılar. EkoKiralik kayıt sırasında elde edilen bilgileri kapsamlı kontrol edemez, internette kimlik sorgulaması cok kısıtlı olarak mümkündür. EkoKiralik tarafından alınan tüm güvenlik önlemlerine karşın herhangi bir kullanıcı hesabı için yanlış bilgi sunulmuş olma olasılığı mevcuttur. Her kullanıcı, kira kontratı yaptığı diğer kullanıcının kimlik bilgilerinin doğruluğu konusunda kendini ikna etmek durumundadır. Kullanıcılar kendi sistem ve programlarını EkoKiralik’ın hizmetlerine bağlantılı şekilde düzenlemelidirler, böylece EkoKiralik’in sisteminin güvenliği, bütünlüğü ve devamlılığı etkilenmemiş olur. Kullanıcılar EkoKiralik’ın yarattığı içeriği donduramazlar, yeniden yazamazlar, değiştiremezler veya EkoKiralik’ın herhangi bir hizmetine dışarıdan müdahale edemezler. EkoKiralik sistem güvenliği ve devamlılığı açısından, hesap dondurma gibi her türlü tedbiri alma hakkına sahiptir. Kullanıcılar, kendileri için gerekli bilgileri (hesaplama, kanıtlama amaçlı) ekokiralik.com dışında bir ortamda saklamakla sorumludurlar.

5. Portal Kullanımı, Hukuka Uygunluk
5.1 Kullanıcı sisteme girdiği ilanın doğru ve eksiksiz olmasından sorumludur. İlan girerken mal sahibi EkoKiralik formunu eksiksiz doldurmalıdır ki ilan içeriği yeteri kadar açık ve bilgilendirici olsun. Buna ilave olarak, mal sahibi başka şartlar talep edebilir, örneğin kaparo, temizlik ücreti, iptal etme olasılığı gibi. Kontrat iptali ile ilgili hususlar aşağıdaki “Kontrat İptal” bölümünde bulunabilir. Kullanıcılar bu portalı kullanırken ilgili kanunlara uymakla yükümlüdür. Bu yüzden EkoKiralik, herhangi bir kanuna aykırı durum barındıran, üçüncü şahısların haklarına tecavüz edecek veya hakaret niteliği taşıyan teklifleri yasaklar. Her kullanıcı kendi teklifinin yasal olmasından ve üçüncü şahısların haklarını gasp etmeyeceğinden kendisi sorumludur. Kullanıcılar EkoKiralik kanalıyla elde ettikleri adresler, iletişim bilgileri ve e-mail adresleri gibi bilgileri kira kontratı dışındaki konularda kullanamazlar. Ayrıca site yoluyla elde edilen bilgiler özellikle pazarlama şirketlerine para karşılığında satılamaz. Site içeriği hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz ve başka bir ortamda kopyalanamaz. Bu izinsiz kullanım ve kopyalama, Arama Motoru Teknolojileri ve diğer otomatik mekanizmalar için de geçerlidir.

6. Kullanıcı Sorumlulukları, EkoKiralik’ın Muafiyeti
6.1 Kullanıcı siteye yükleyeceği teklif ve içerikten, örneğin resimlerden, kendisi sorumludur. Bunlar üçüncü şahıslara zarar verecek nitelikte olamazlar, kişisel haklara, telif haklarına tecavüz edemezler.
6.2 Kullanıcı, EkoKiralik’i, içerik, Kullanım Koşulları Sözleşmesi ihlali veya buna benzer, kullanıcıların sorumlu olduğu bir davranış hakkındaki tüm üçüncü şahıs iddialarından muaf tutar. Bu hususa dayalı herhangi bir hukuki masraf ve/veya mahkeme masrafından EkoKiralik sorumlu değildir.

7. Kullanım Hakkı Kullanıcı, sisteme içerik (yazı ve resim) girerek EkoKiralik’a aşağıdaki transfer edilebilir, geçici ve sınırsız hakları verir:
(a) Arşivsel ve veri tabanı hakları, ör: içeriği arşivleme, dijital ortamda ve değişik şekillerde saklama hakkı;
(b) Dağıtım hakkı ve kamuoyuyla paylaşım hakkı, ör: içeriği istenildiği gibi saklama, kopyalama veya çeşitli medya yollarıyla dağıtma hakkı (internet, gazete, dergi);
(c) Hukuki süreç, ör: içeriği istenildiği gibi değiştirmek, kısaltmak, tamamlamak veya başka internet sitesine link’lemek, ve mobil cihazlarda kullanıma açmak.

8. İnternet Sitesinin Uygunluğu ve Değiştirilmesi
8.1 Kullanıcıların, siteyi kullanım hakkı sadece mevcut teknolojiler bağlamında vardır. EkoKiralik, güvenlik, bütünlük/doğruluk, teknik limitler ve aksaklıklar veya performans arttırıcı müdahaleler nedeniyle site kullanımını geçici olarak engelleyebilir. EkoKiralik kullanıcıların yasal çıkarlarını gözetecektir ve bunun için bu tip durumlarda kullanıcılar önceden bilgilendirilirler.
8.2 EkoKiralik, sitenin düzenlemesini değiştirme hakkını saklı tutar ve bunu yaparken de kullanıcıların çıkarlarını göz önünde bulundurur.

9. Teklif Ayarları, Kullanıcılar Arasındaki Kira Kontratının Sonuçlanması, Konaklamanın İhlali, Komisyonlar, Rezervasyonun İptal Edilmesi
9.1 Bir kullanıcı kiraya vereceği alan için internet sitesine ilan girdiği takdirde, bu bağlayıcı olmayan, özel bir şart bulunduran (kira ücreti) bir davettir ve bir kira kontratı ile sonuçlanır. Kiralamak isteyen kullanıcı, ilanda istenen ücreti karşılamak ve kira kontratı ile sonuçlandırmak icin bir teklif sunar. Eğer ilan sahibi 24 saat içinde bu teklifi EkoKiralik’ın onay prosedürünü izleyerek kabul ederse, kontrat resmiyet kazanır. Aksi takdirde ilan sahibi, yapılan teklife 24 saat içinde cevap vermezse, teklif geçersiz sayılır.
9.2 Eğer iki kullanıcı arasında bir kontrat yapılırsa, EkoKiralik kontrat taraflarına bilgilendirici bir onay e-maili yollar. EkoKiralik, iki tarafa kontrat bilgilerini yollar, özellikle kiralamanın gerçekleşeceği tarih aralığı ve ücretlendirme konusunda bilgi verir. Toplam fiyat, kira ücreti ve EkoKiralik’ın komisyonundan olusur. Güncel Komisyon Ücretlerini buradan görebilirsiniz. Bunun haricinde kalan her konu (ör: kaparo ve temizlik masrafları) kullanıcılar arasında görüşülüp karara bağlanır.
9.3 Kiracı bundan sonra toplam ücreti tedarikçiye öder. Ödeme banka havalesi/EFT, Kredi Kartı yoluyla yapılır ve kira kontratı sonuçlanınca, EkoKiralik tarafından para çekilerek bir banka hesabında tedarikçi için tutulur. Eğer ödeme gerçekleşmezse, kullanıcı EkoKiralik’a ödemenin gecikmesinden/gerçekleşmemesinden kaynaklanan zararı da karşılamak zorundadır. İlan sahipleri, sonradan kiracılardan ilanda belirtilen rakamın üzerinde miktarlar talep edemezler.
9.4 EkoKiralik’a üyelik kaydı yapmak ücretsizdir. EkoKiralik ilan girişi için bir ücret talep etmez. Eğer kiracıyla teminatçı arasında bir kira kontratı yapılırsa, ilan sahibi EkoKiralik’a bir işlem ücreti ödemelidir.
9.5 Komisyonun ödenmesi kira kontratının sonuçlanmasından sonra hemen gerçekleştirilmelidir. Kullanıcı tarafından banka havalesi/EFT, kredi kartı yoluyla ödeme yapılabilir. Toplam miktar EkoKiralik tarafından kira ücreti ile birlikte tahsil edilir. Eğer EkoKiralik bu miktarı tahsil edemezse, kullanıcı kendi hatası yüzünden kaynaklanan masrafları karşılamak zorundadır.
9.6 Kullanıcılar EkoKiralik’ın komisyon ve işlem ücret yapısını göz ardı edemezler.
9.7 EkoKiralik, komisyon oranlarını her an değiştirebilir. EkoKiralik bu tip değişiklikleri kullanıcılarına e-mail yoluyla önceden haber verir. Bu değişiklikler bütün kontratlar için geçerlidir ve kullanıcı 4 hafta içinde itiraz etmediği takdirde EkoKiralik bu değişikliklerin yayımını yapar.
9.8 Kullanıcı burada, EkoKiralik’a, kira ücreti eksi EkoKiralik’ın komisyonunu, kiracının kiralık konaklama alanına girmesinden 24 saat sonra ödeme hakkını verir. Kiracı, kontratta belirtilen tarihte kiralık alanın kendine tahsis edilmemesi durumunda, EkoKiralik’tan ödemenin durdurulmasını talep edebilir. Bu durumda kontratı fesih etmek için, kiralayan kullanıcının info@ekokiralik.com’a kısa bir açıklamayla e-mail atması gerekir. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda, atılan e-mailin tarih ve zamanını EkoKiralik için belirleyici olur.
9.9 Mülk Sahibi kira gelirinden doğan vergi yükümlülüklerini yerine getirmekten kendisi sorumludur. Vergi ödemelerini kendisi yapması gerekir. EkoKiralik mülk sahibi ve kiracı arasında arabuluculuk yapmakla görevli olduğundan, vergi yükümlülüğü sadece kazanmış olduğu komisyon üzerinden olacaktır.
9.10 Mülk Sahibi, kiralık konaklama alanını, kiralayan kişiye, anlaşılan tarih aralığında vermekle yükümlüdür. Bu yüzden mülk sahibi ve kiralayan kişi, kontratın yapılmasından hemen sonra zaman, konum gibi konularda aralarında anlaşmak durumundadır.
9.11 İlanda sunulan içerik ve resimler, kiraya verilen mülkü doğru yansıtmak zorundadır. Mülkü doğru yansıtmayan içerik ve resim yüklemek yasaktır.
9.12 İlan sahipleri, ilanın içinde başka internet sayfası linki veremezler.
9.13 Eğer karşılıklı anlaşılan bir iptal durumu söz konusuysa, iptal sayfasındaki şartlar geçerlidir.

10. Değerlendirme Sistemi
10.1 Site, kullanıcılara, biten bir kiralama işleminden sonra birbirlerini değerlendirme ve birbirleri hakkında yorum yazma hakkı tanır. Bu değerlendirme ve yorumlar diğer kullanıcılara bu kişiler hakkında güvenilirlik konusunda bir fikir verebilir. Bu değerlendirmeler EkoKiralik tarafından denetlenmediği gibi gerçek dışı veya yanlış yönlendirici de olabilir.
10.2 Kullanıcı, ilgili kanunlara uymak adına yanlış yönledirici yorumlardan kaçınarak, dürüst ve doğru değerlendirmeler yapmakla yükümlüdür. Yapılan yorumlar üçüncü şahısların kişilik haklarına tecavüz edici veya hakaret içerici olamaz. Yorumlar/değerlendirmeler objektif olmalı ve iftira içeren eleştirilere yer verilmemelidir.
10.3 Değerlendirme sisteminde kullanıcılar sadece site üzerinden alışveriş yaptıkları kişiler hakkında ve yaptıkları alışveriş üzerine değerlendirme yapabilirler. Bu değerlendirmeler kapsamında başka hiçbir konu veya kişi konu edilemez.
10.4 EkoKiralik değerlendirme sistemine bir müdahalede bulunmaz. Değerlendirmeler ve yapılan yorumlar EkoKiralik tarafından değiştirilmez veya kaldırılmaz. Değerlendirmeler sisteme girdikten sonra değiştirilemez. Bu değerlendirmeler bir kullanıcının profilindeki değerlendirme bölümünde kalıcı olarak durur ve diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilir. Kullanıcılar, diğer kullanıcılar hakkında yaptıkları kaba, müstehcen, ırkçı yorumlar yüzünden veya kişilerin itibarını sarsıcı yorumlar nedeniyle hukuki olarak sorumlu hale gelirler. EkoKiralik, bu değerlendirmeleri sansürlemediği ve doğruluğunu teyid etmediği için hiç bir yorum ve değerlendirme için hukuki olarak sorumlu tutulamaz.
10.5 Eğer bir değerlendirmede EkoKiralik kötüye kullanma tespit ederse, EkoKiralik bu değerlendirmeyi kaldırma hakkına sahiptir. Özellikle aşağıdaki şartlar oluşmuşsa, EkoKiralik sözkonusu değerlendirmeyi yayından kaldırır:
• Değerlendirmeyi yapan kişi aleyhinde bir mahkeme kararı çıkmışsa, bu kişinin değerlendirmesi sistemden kaldırılır;
• Değerlendirme kaba, müstehcen, ırkçı söylemler içeriyorsa;
• Değerlendirme başka bir kullanıcının kişisel bilgilerini içeriyorsa (ör: isim, adres, telefon no, email adresi);
• Değerlendirme eğer EkoKiralik’ın veya yargı organlarının başlattığı soruşturma üzerine yorumlar içeriyorsa;
• Değerlendirme başka internet sayfalarına linkler içeriyorsa, başka internet sayfalarından bahsediliyorsa;
• Eğer kullanıcı yanlışlıkla yanlış kişi hakkında bir negatif değerlendirme yapmışsa ve bu hatasını düzeltip negatif değerlendirmeyi doğru kişiye yönlendirmişse;
• Eğer değerlendirmeyi yapan kişi 18 yaşından küçükse;
• Eğer değerlendirmeyi yapan kişinin hesabı, kayıt olduktan sonraki 90 gün içinde dondurulmuşsa. Eğer kullanıcı hesabın dondurulmasına neden olan hatasını düzeltirse (ör: komisyonun ödenmemesi) Eğer iki taraf birbiriyle anlaşırsa, yapılan değerlendirme/yorum geri çekilebilir.

11. Süreç, Sonlandırma
11.1 Kullanıcı sözleşmesi sınırsız bir süre boyunca geçerlidir.
11.2 Kullanıcı, Kullanım Koşulları Sözleşmesi’ni istediği zaman sonlandırabilir. Kullanım Koşulları Sözleşmesi’nin sonlandırılması için kısa bir yazı (fax, email, mektup) yeterlidir. Kullanıcının o ana kadar olan kira kontratları, kullanıcının sözleşmesinin feshinden etkilenmezler. Aynı durum komisyon ücretleri için de geçerlidir.
11.3 EkoKiralik kontratı 2 hafta içinde sonlandırabilir.
11.4 EkoKiralik aşağıdaki durumlarda kullanıcı sözleşmesini feshedebilir:
• Eğer kullanıcı kendisine hatırlatma mesajı gönderilmesine rağmen yapması gereken bir ödemeyi yapmazsa
• Kullanıcı bu kullanıcı sözleşmesinde yer alan maddelere uygun hareket etmezse
• Sitenin şu anki kullanımının bir mahkeme kararıyla durdurulması gündeme gelirse
• EkoKiralik internet sitesini kapatırsa

12. Kullanıcının sözleşme ihlali durumunda alınacak önlem/tedbirler
12.1 Eğer bir kullanıcının bu sözleşmedeki maddeleri / ilgili yasal hükümleri ihlal ettiğine dair bulgular varsa veya EkoKiralik’ın diğer kullanıcıları dolandırıcılıktan korumaya çalışması amacıyla, EkoKiralik aşağıdaki önlemleri alabilir:
• Kullanıcıyı uyarmak
• Kullanıcının ilanlarını veya diğer girdiği içerikleri silmek
• Kullanıcının siteyi kullanımını kısıtlamak
• Kısa süreli olarak kullanın işlemlerini dondurmak veya kullanıcıyı ömür boyu siteden men etmek

12.2 EkoKiralik bu önlem/tedbirleri alırken kullanıcıların çıkarlarını göz önünde bulundurur.
12.3 Kullanıcılar arasında daha önceden yapılmış olan kira kontratları, ilanların silinmesinden etkilenmez. Bu durum ayrıca komisyon ücretleri için de geçerlidir. Eğer bir teklif kullanıcı tarafından onaylanmamışsa ve EkoKiralik tarafından sistemden silinmişse, bu durumda kira kontratı yapılamaz.
12.4 EkoKiralik bir kullanıcıyı siteden aşağıdaki durumlarda ömür boyu men edebilir (mümkün olduğunca EkoKiralik, kullanıcıya durumu açıklayan bir mesaj gönderir ve kullanıcıdan yapılan hatanın mümkünse düzeltilmesini ister):
• Değerlendirme sistemine göre bir kullanıcı hakkında sürekli negatif değerlendirmeler/yorumlar yapılmışsa ve diğer kullanıcıların korunması söz konusuysa
• Eğer bir kullanıcı hesabında yanlış iletişim bilgileri varsa, özellikle yanlış veya geçerli olmayan bir email adresi
• Eğer bir kullanıcı hesabı başka bir kullanıcıya devredilmişse
• Kullanıcının eşyaları/mobilyaları ciddi anlamda zarar görmüşse

12.5 Eğer bir kullanıcı siteden ömür boyu men edilirse, dondurulan hesabını yeniden aktive edemez, yeni bir hesap oluşturamaz, veya bir başka kullanıcının hesabını devralamaz.

13. EkoKiralik’ın Yükümlülükleri
13.1 EkoKiralik kullanıcıların davranışlarından sorumlu değildir. EkoKiralik kullanıcılar arasında yapılan kira kontratlarında geçen koşulların yerine getirilmesinden sorumlu değildir. Kira Kontratlarında verilen vaatlerin yerine getirilmemesi veya oluşan zararlardan EkoKiralik sorumlu değildir.
13.2 EkoKiralik kötü niyet ve ağır ihmal durumlarında tam sorumludur. Sözleşmenin amacını veya yürütülmesini tehlikeye atan birincil veya ikincil bir yükümlülüğün ihmali durumunda, EkoKiralik’in sorumluluğu sözleşme bitiminde, tipik, öngörülebilir zararlar ile sınırlıdır.

14. Kapanış Hükümleri
14.1 Bu sözleşmedeki başlıklar kolaylık için verilmiştir ve sözleşme yaratmak için kullanılmamalıdır.
14.2 EkoKiralik bu sözleşmede belirtilen haklarını ve sorumluluklarını kısmen veya bütün olarak üçüncü şahıslara devredebilir.
14.3 Bu sözleşme Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre idare edilecektir.
14.4 Eğer bu sözleşmedeki bazı maddeler geçersiz hale gelirse, kalan maddeler geçerliliklerini korurlar. Geçersiz maddeler kaldırılıp yerlerine yenileri eklenir.
14.5 Kullanıcı sözleşmesinin kapsamındaki tüm ifadelerin EkoKiralik’a yazılı ya da e-mail ile gönderilmesi gerekmektedir. Kullanıcının üye hesabındaki iletişim bilgileri, özellikle e-mail adresi güncel olmalıdır.
14.6 Bu kullanıcı sözleşmesinin İngilizcesi kolaylık için sunulmuştur ve hukuki olarak bağlayıcılığı yoktur. Sadece Türkçe versiyonu hukuki olarak bağlayıcıdır.

Eko Kiralık Komisyon oranı %10'dur