Sıkça Sorulan Sorular.

 

GEZGİNLER İÇİN

 • EkoKiralik.com’a nasıl Üye olurum?

Facebook hesabınızı kullanarak siteye üye olabilirsiniz. Bu durumda, Facebook profil fotoğrafınız Facebook'tan alınarak EkoKiralik.com 'daki sisteme yüklenir. Ayrıca e-mail adresinizi kullanarak ve bir şifre belirleyerek de üye olabilirsiniz. Bu durumda yüzünüzü gösteren bir fotoğrafınızı manuel olarak sisteme yüklemeniz gerekir. Üye işlemlerinizden sonra size göndermiş olduğumuz e-mail doğrulama kodunu lütfen giriniz..

 • EkoKiralik.com’da nasıl kalacak yer bulurum?

Ana sayfadan gitmek istediğiniz il/ilçe,konaklama tarihlerini ve diğer seçenekleri kullanarak arama yapın. Karşınıza çıkan arama sonuçlarını inceleyin. Gerekirse arama sonuçları sayfasındaki butonlardan çeşitli özelliklere göre filtreleme yapabilirsiniz. İlan sahibinin profilini inceleyin , yapılan yorumlara dikkat edin , sizden önce kalanların düşünceleri karanızı vermenizde size yardımcı olacak en iyi klavuzdur.

 • EkoKiralik.com’da nasıl rezervasyon yaparım?

Beğendiğiniz ilanın içindeki ‘’Kirala’’ butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen ödeme sayfasından güvenli bir biçimde ve istediğiniz ödeme seçeneğini ile ödemenizi yapınız. Daha sonra ilan sahibinin rezervasyon isteğinizi cevaplamasını bekleyiniz. İlan sahibinin yanıt vermek için 24 saati bulunmaktadır. İlan sahibi rezervasyon teklifini onayladıktan sonra, EkoKiralik.com her iki tarafın iletişim bilgilerini birbirlerine yollar. EkoKiralik.com ‘a ödediğiniz kira ücreti, EkoKiralik.com güvencesi altındadır. Siz kiraladığınız alana yerleştikten ancak 24 saat sonra bu kira ücreti ilan sahibine gönderilir. Seyahatiniz bittikten sonra, ilan sahibi ve kiralık alan hakkında yorum yaparak sizden sonra ki gezginlerin fikir sahibi olmalarına yardımcı olabilirsiniz.

 • Rezervasyon öncesinde nelere dikkat etmeliyim?

İlan sahibine EkoKiralik.com üzerinden mesaj göndererek , seçtiğiniz ilan hakkında daha detaylı bilgi alabilir , müsaitlik durumunu sorabilirsiniz.İlan sahibinin profili ve kiralık alan hakkında yapılan yorumları inceleyerek daha iyi bir fikre sahip olabilirsiniz.İlanda belirtilen kurallara ve iptal şartlarına dikkat ediniz.

 • Şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

Şifremi unuttum bağlantısına tıklayarak e-mail adresinizi girin. Şifreniz size e-mail yoluyla gönderilecektir.

 • İlan sahibinin rezervasyon teklifime yanıt vermek için ne kadar vakti vardır?

İlan sahibinin olumlu/olumsuz yanıt vermek için 24 saati bulunur.

 • Kiralık alanın istediğim tarih aralığında müsait olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ?

İlan incele sayfasındaki Takvim bölümüne tıklayarak kiralık alanın hangi tarihlerde müsait olduğunu görebilirsiniz.

 • Neden EkoKiralik.com ödeme sistemini tercih etmeliyim?

EkoKiralik.com ödeme sistemini kullanmak sizin için daha güvenlidir. EkoKiralik.com sizin adınıza ödeme koşullarını belirler, tanımadığınız bir ilana başvurduğunuz da oluşabilme ihtimali var olan sahtekarlık gibi durumlardan kendinizi korursunuz.
EkoKiralik.com ödediğiniz ücreti siz kiraladığınız yere yerleştikten 24 saat sonra ilan sahibine gönderir. Herhangi bir sebepten dolayı rezervasyon iptal etmek isterseniz belirtilen iptal şartları doğrultusunda ücretiniz geri iade edilir.

 • Rezervasyonumu nasıl iptal ederim?

"Profil" menüsü altında "Rezervasyonlarım" bölümünde rezervasyonunuzu iptal etme seçeneğini görebilirsiniz.

 • İlan sahibine ulaşamazsam ne yapmalıyım?

EkoKiralik.com size ulaştırdığı iletişim bilgileriyle ev sahibine ulaşamazsanız lütfen EkoKiralik.com müşteri hizmetlerinden bize ulaşın.

İLAN SAHİPLERİ İÇİN

 • EkoKiralik.com'da nasıl ilan verebilirim?

Öncelikle EkoKiralik.com ‘a giriş yapın, profil resminizi oluşturun Eğer Facebook üyeliğiniz var ise Facebook ile giriş butonunu kullanırsanız sistem resminizi otomatik olarak yükleyecektir.Üyeliğiniz gerçekleştikten sonra Ana Sayfada yer alan isminizin üstüne tıkladığınızda profil menüsüne geçiş yaparsınız, İlanlarım başlığından adım adım günlük, haftalık, aylık ilanlarınızı yükleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz ve daha sonrasında takip etmeniz gerek en önemli kısım, fiyatınızı belirledikten sonra kiraya verilecek alanın hangi tarih aralığında müsait olduğunu takvim bölümünden mutlaka seçiniz ve müsaitlik durumunuzu sık aralıklarla güncelleyiniz.

 • İlanımın daha çok talep alması için neleri göz önünde bulundurmalıyım?

İlanınızı daha önce kiralayanlardan, EkoKiralik.com da hakkınızda yorumlar girmesini rica edin. Unutmayın ki hakkınızda yapılan olumlu yorumlar, sizin daha çok ön plana çıkmanızı sağlayacaktır.. Kullanıcılar tarafından size gönderilen mesajlara zamanında, en geç 24 saat için de yanıt veriniz.

 • Neden profil fotoğrafı koymalıyım?

EkoKiralik.com günlük kiralık ev veren ev sahipleri ile gezgin arasında konaklama üzerine oluşturulan bir ilişkiye dayanmaktadır. Her iki taraf satın alma öncesinde bu ilişkiyi daha güvenilir kılmak için kendini en iyi tanıtan bir fotoğraf eklemelidir.

 • İlanım ile ilgili fotoğraf olmak zorunda mı?

İlanınızı kullanıcılar tarafından talep görebilmesi için kiralık alanın gerçek fotoğraflarının bulunması şarttır.

 • İlanıma yapılan rezervasyon teklifinden sonra ne yapmalıyım?

İlanınıza gelen rezervasyon talebini 24 saat içinde konfirme ettikten sonra, EkoKiralik.com size ve gezgine birbirinizin iletişim bilgilerini yollar.Gezgin kiraya verilen alana yerleştikten 24 saat sonra EkoKiralik.com ücreti belirtmiş olduğunuz hesaba yatırır.Gezginin kiralama süresi bittikten sonra sizde kendisi hakkında EkoKiralik.com’a yorumda bulunabilirsiniz.Bu yorumlarınız diğer ev sahipleri için fayda sağlayacaktır.

 • EkoKiralik.com ilan sahiplerine nasıl ödeme yapar?

EkoKiralik.com kira ücretlerini ilan sahiplerine banka havalesi veya EFT ile gönderir.İlan sahipleri Banka hesap bilgilerini, Ekokiralik.com’a giriş yaptıktan sonra sırası ile Profilim>Profil Ayarlarım>Ödeme seçenekleri linklerini takip ederek girebilirler

 • İlanımda düzeltme / değişiklik yapabilir miyim?

Profil > İlanlarım linklerini takip ederek aktif ilanlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Değişiklik yapmak istediğiniz ilanın yanındaki "Düzenle" linkine tıklayarak ilanınızı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz (Yapmış olduğunuz her değişiklik EkoKiralik.com yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra yayına alınır.).

 • İlanımı nasıl silerim?

Profil > İlanlarım linklerini takip ederek aktif ilanlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Silmek istediğiniz ilanın yanındaki " Sil" linkine tıklayarak ilanı silebilirsiniz.

 • İlanımı EkoKiralik.com ana sayfasında nasıl yayınlarım?

EkoKiralik.com ana sayfasındaki ilanlar sistem yöneticilerimiz tarafından belirli kriterleri taşıyan ve üzerinde olanlardan seçilmektedir. Seçilen ilanlar, öne çıkan özellikler taşırlar, örneğin daha yüksek kaliteli fotoğraflar içerirler ve iyi yorumlara sahiptirler. Zaten tüm bunlar sizin tercih edilmenizi kolaylaştırılacaktır. İlanınızın ana sayfada çıkması gerektiğini düşünüyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 • İlanıma ait fotoğrafları nasıl daha kaliteli çekebilirim?

İlanınızı kiralayacak olan gezginler için en iyi referans ilanınızın fotoğraflarıdır. Lütfen Fotoğraf çekiminizi yapmadan önce aşağıda ki önerilerimizi göz önünde bulundurunuz;
-Fotoğrafların için de binanın dış cephesini ve çevresini gösteren fotoğrafların yer almasına dikkat ediniz.
-Fotoğrafı çekilen alanların temizliğine dikkat etmelisiniz..
-Fotoğrafların net ve kaliteli olması gerekmektedir.
-Kiralanacak alanın önemli özelliklerini fotoğraflarınızda ön plana çıkarmalısınız. (Ör: bahçe, yüzme havuzu, ortopedik yatak, şömine, LCD Televizyon, DVD, vb.)

 • İlan sahibi olarak ilanıma yapılan bir rezervasyonu ne kadar bir süre içinde cevaplamalıyım ?

İlan sahipleri, ilanlarına yapılan rezervasyonları 24 saat içinde cevaplamak zorundadır. Yanıtlanmadığı takdirde rezervasyon geri çevrilmiş sayılır. Unutmayın en kısa süre içinde cevaplayacağınız her rezervasyon hakkınızda yapılacak olumlu yorumları arttıracaktır.

 • İlanıma bir rezervasyon teklifi yapıldıktan sonra ne yapmam gerekiyor?

Rezervasyon oluştuğu anda EkoKiralik.com profilinizdeki e-mail adresine bilgilendirici bir e-mail gönderilir. Bu e-mail size ulaştıktan sonra EkoKiralik.com 'a giriş yapınız ve "Profil>İlanlarım linkine tıklayıp teklife yanıt verebilirsiniz.

 • Gezgine Kiralanan alanın anahtarlarını nasıl teslim ederim?

Rezervasyon ilan sahibi tarafından onaylandıktan sonra EkoKiralik.com hem ilan sahibine hem gezgine birbirlerinin iletişim bilgilerini gönderir. Bu noktada ev sahibi ve gezgin birbirleriyle görüşüp anahtar teslimi gibi konuları konuşabilirler.

 • Kiracıya neler sunmam gerekir?

EkoKiralik.com olarak ilan sahiplerine kiraya verdikleri alanın temizliğine ve düzenine önemle dikkat etmesini tavsiye ediyoruz. Ayrıca ilanın özelliklerinde belirtmiş olduğunuz tüm detaylar misafire eksiksiz olarak sağlanmalıdır, bunların dışında gezginin rahat etmesi için yapacağınız her artı hizmet ( şampuan, saç kurutma makinesi, su ısıtıcı ) gezginin gözünde imajınızı ve hakkınızda yapılacak olumlu yorumları arttıracaktır. Her pozitif yorum size yapılacak diğer tekliflerin karar aşamasını kolaylaştıracaktır.

 • Birden fazla ilanım var. Kiracıları istediğim eve yerleştirebilir miyim?

Hayır.Yapılan rezervasyonlar sadece ilanda belirtilen alan ve evler içindir.İlan sahibi kiracıya ilanda belirtilen alanı sağlamakla yükümlüdür.

 • İptal Şartları Nelerdir?

EkoKiralik.com İptal Şartlarını görmek için tıklayın. İlan sahibi ilanını oluştururken iptal şartlarından belirtilen Sıkı, Orta, Esnek seçeneklerinden birini seçmelidir. Gezgin bu şartları görür ve ona göre karar verir.